Genel

Köprüaltı Kemancı

Kanat’ın da söylediği benzer biçimde yandığın da gidip ağlaya ağlaya içmiştik.

Orjinal görüntülerde şimdi hayatta olmayan tanıdıklarım da var :(

“Underground bizde underbridge idi”

 
Sağolsun Don Draper , beni kırmadı ve üşenmeyip mevzuyu açtı. Başta Blues reostat Driver Ufuk Keskin Arya TUNABOYLU olmak suretiyle, mevzuya alaka duyan tüm üyelerden katılım bekliyoruz :)
 
Teoman kemancının meyvesidir örneğin

 
Çağlan Tekil burayı Rock’ın kalesine iyi mi dönüştürdüklerini sık sık yazardı, Karga’dan, Kanat Güner’den bahsederdi.Bir de K.K.Şerafettin’in eski bir macerasında babası Tonguç burayı yakmıştı :)
 
Kemancı, Köprüaltı’ndan sonrasında Eski Kemancı adıyla Sıraselviler’e geçti. Ardından, bugün her insanın bilmiş olduğu 3 kattan oluşan Yeni Kemancı açıldı ve “rock bar” konsepti endüstrileşmeye başladı. (Damsız girilmez, kızsan her yaşta girilebilir, erkeksen 18 yaş altı girilmez, giriş tutarı uygulaması vb.) O da 2010 benzer biçimde yerini başka bir gece kulübüne bırakıp tarihteki yerini almış anladığım kadarıyla. (Ben son olarak orta katına 2009 senesinde gitmiştim) Kurucusu Parlak zeka Ateş de 2013’te aramızdan ayrılmış. (ikisini de internetteki gazete arşivlerinden okudum ayrıca)
Bir geçiş dönemiydi Kemancı İstanbul’da. Her ne kadar yaşım yetmediğinden (bir de elimizden tutan abiler olmadığından doğal :)) Köprüaltı’na asla girememiş olsam da, o efsaneyle büyüdük. Netice olarak 3 kata yayılmış Yeni Kemancı zamanlarından haz etmesem de, bu ülkede rock müziğin gelişimine öncülük meydana getirdiği gerçeğini yadsıyamam Kemancı’nın.
 
Kemancı gönlümüzün sızlayan telidir.
 
Köprüaltı kadar eski olmasa da sisli bir mazi kadar uzak bir şarkı, sanki çağ geçmiş benzer biçimde, Ahu bile hayatta o anda….

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu